Domů / Jak vybrat matraci
Kategorie
Připojení k Facebooku
Přihlásit se
Odběr novinek

Jak vybrat matraci

Jak vybrat matraci

Vždy doporučujeme si matraci před nákupem vyzkoušet!

Důležité je, položit si pár otázek. Ty Vám pomohou si vybrat správnou matraci, která vyhovuje právě Vám:

 

Pro koho bude matrace určena?. Pro Vás, či pro dítě  Děti  nepotřebují tak kvalitní matraci, jak dospělí, jelikož jejich tělo jednak nemá takovou hmotnost a jednak nejsou tak tvarovaní jak dospělí.

Je to matrace na trvalé spaní, či pro návštěvy?

Na jakém podkladu bude matrace ležet? Jinou matraci budete potřebovat na pevnou desku, kde je potřeba zaručit odvod vlhkosti a něco jiného na polohovací rošt. Více o výběru roštů čtěte zde ->

Jsou nějaké zdravotní komplikace, které je třeba zohlednit? Skolioza páteře, kloubní problémy, bolesti zad, vyhřezlá ploténka,  zvýšená potivost, Tato omezení je vždy nutno konzultovat s prodejcem, protože mají zásadní vliv na výběr matrace.

Upřednostňuji pevnější pocit a nebo jsem milovník měkoučkého?

Kolik chci tak zhruba investovat. Na jednu stranu nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci, na druhou stranu v tomto případě neznamená, čím dražší, tím pro mne lepší.

Jaké rozměry potřebuji? Jakou výšku matrace si tak zhruba představuji.

Vždy zákazníkům radíme vyzkoušet si danou matraci na prodejně, protože tam jednak zjistíte, že tato je třeba moc tvrdá a tato mi rozhodně nesrovná páteř do optimální křivky. Nebo se může stát, že i levnější matrace bude pro Vás vhodnější.

Jak poznám ideální matraci právě pro mne?

Jsou 3 hlediska…

 1. Matrace Vám musí páteř srovnat do roviny - viz obrázek
 2. Matrace Vám musí být příjemná
 3.  ... Přijďte, dokážeme Vám poradit.

U nás v Ráji spánku máme k vyzkoušení více jak 150 matrací v různých cenových hladinách, tuhostech, druzích materiálů. Náš vyškolený personál dokáže poradit s přihlédnutím ke specifickým požadavkům zákazníka, s přihlédnutím i k různým zdravotním komplikacím.

Těšíme se na Vaši návštěvu

 

Naše doporučení

 • Na výběr matrace si udělejte čas a vyberte tu matraci, která Vám nejvíce vyhovuje. Vyzkoušejte si ji.
 • Nakupujte u odborníků.
 • Vyberte optimální tuhost matrace. Matrace by měla mít vrstvu líné pěny, která zaručí měkké uložení kloubů. I zde ovšem záleží na kvalitě a Vašem pocitu.
 • Matraci vybírejte s ohledem na svůj věk, hmotnost a zdravotní stav.

 

 


Mohlo by Vás zaujmout:

Pohodlí jak v hotelu   Vysoká kvalita za rozumnou cenu   Luxusní požitek
  Matrace Gracie  
MATRACE AMENITY MEDIUM MATRACE GRACIE MATRACE ARMONIA
   
 
 
od 5.490,- Kč

 

od 8.990,- Kč
od 29.990,-Kč
Matrace je18 cm vysoká matrace. 14 cm studené pěny Caroeter a 4 cm líné pěny, Matrace Gracie je pilířem sofistikované kolekce pěnových matrací, které jsou navrženy s důrazem na pohodlí, ortopedické vlastnosti i dlouhou životnost. K vyzkoušení na prodejně. Duální komfort, extra pohodlná, prodyšná. Matrace střední / středně tuhá / tuhá, poskytující střední podporu. Výška 32 cm.

 

 

 

 

 


 

Jaké jsou rozdíly v matracích?

Matrace se dělí na pěnové a pružinové.

Pružinová vs pěnová matrace

Pružinové matrace jsou známá klasika, kdy oporu pro tělo zajišťují pružiny umístěné zpravidla mezi kokosovými deskami potaženými vrstvou PUR pěny. Aby matrace získala ortopedické vlastnosti, umisťují se pružiny do samostatných "taštiček" a vzniká tak taštičková pružinová matrace.

Pěnové matrace se dělí podle druhu pěny:

 • PUR pěny - u nás známé molitany jsou využívané u základních matrací.
 • HR pěny - neboli studené pěny jsou pěny lité za studena a používají se jako podpůrné a nosné pěny. Zde velmi záleží na kvalitě pěny. Čím vyšší kvalita, tím vyšší životnost celé matrace.
 • Visco pěna - český také líná, paměťová pěna se používá v tenčí vrstvě na nosnou pěnu, neboť její funkce je zajistit měkké uložení kloubů a zmírnit protitlak matrace na tělo.
 • Latex - přírodní nebo syntetický latex, případně jejich kombinace se dnes používá pro svou dlouhou životnost a přírodní bázi.
 • BIO pěny - moderní pěny s příměsí výtažků z rostlin, např. z levandule, čajovníku, soji či citronu

 


Kvalitní pružinová matrace   Pružinová matrace   Základní komfort
  Matrace Gracie  
Taštičková matrace Amerika Taštičková matrace Primátor Bio-ex Pěnová Matrace Ráj Visco
   
 
 
10.440,- Kč

 

od 5.280,- Kč
od 3.490,-Kč

Luxusní pružinová matrace se 7 zónami je absolutní špičkou mezi pružinovými matracemi. Jádro matrace obsahuje 1000 pružinek. Každá pružina je uložena v pouzdře,

Matrace ve dvou tuhostech s taštičkovou pružinou Bonell a studenou pěnou. Obsahuje 350 pružinek. Maximální nosnost 110 kg. Matrace s viscoelastickou pěnou a HR pěnou určenou pro děti a pro ty, jež hledají komfort za rozumnou cenu. 

 


 

Matrace dle tuhosti

 

Matrace dělíme podle tuhosti na měkké, středně tuhé a tuhé. U některých výrobců se můžete setkat s označením T1 (nejměkčí) až T5 (tuhá)

Na tuhosti matrace záleží, jak je Vám pocitově příjemná a jak Vám dokáže srovnat páteř do roviny.

Neradi označujeme matrace jako tvrdé, raději používáme slovo tuhé.

V žádném případě neplatí, že čím tužší matrace, tím lepší.

 


  Jak matraci NEVYBÍRAT!
  • NEVYBÍREJTE PODLE VZHLEDU! Matrace z barevných pěn láká oko, ale ne vždy se za barvami skrývá odpovídající kvalita.
  • NEVYBÍREJTE POUZE PODLE PRŮŘEZU! Krásně prořezané matrace z obrázků ne vždy dokáží srovnat Vaše záda do roviny
  • NEVYBÍREJTE MATRACI POUZE PODLE TUHOSTI! V České republice je z nějakého důvodu zafixováno, že tuhá matrace je to nejlepší. Matrace musí poskytnout pevnou oporu těla, ale komfort a ortopedické vlastnosti zajišťuje měkká visco pěna (líná / paměťová pěna).
  • Pokud kupujete matraci pro sebe na trvalé spaní, nekupujte ji přes internet, ale vyzkoušejte si ji. Opravdoví odborníci Vám pomohou vybrat pro Vás nejvhodnější matraci ve Vámi zvolené cenové relaci. Konečné rozhodnutí musí být vždy na Vás.

  © Ráj spánku