Domů / Jak vybrat rošt
Kategorie
Připojení k Facebooku
Přihlásit se
Odběr novinek

Jak vybrat rošt

Rošt podporuje ortopedické vlastnosti matrace a zároveň doplňuje funkčnost postele.

Rošty se dělí na:

  1. Pevné laťové
  2. Pevné lamelové
  3. Polohovací
  4. Motorově polohovací
  5. Výklopné

 

Pevný laťový rošt je nejekonomičtější varianta, která matraci zaručuje dostatečné odvětrávání, ale nemá žádné ortopedické vlastnosti.

Pevný lamelový rošt podporuje ortopedické vlastnosti matrace a zároveň prodlužuje její  životnost. Záleží ovšem na kvalitě lamel. Lamely jsou buď vyrobeny z břízy, nebo buku. Buková lamela je mnohem kvalitnější, má větší nosnost a mnohem delší tvarovou stálost.

Dále je potřeba se podívat, kolik lamel je zdvojených v pánevní oblasti,  díky kterým je možné nastavit různou tuhost roštu pod zadečkem.Ideální počet je 8.

Pokud je 5, je to základ. Může se Vám pak stát, že těžiště těla  bude posunuté mimo zdvojené lamely a tím bude rošt nevyhovující - příliš měkký

Další ukazatel kvality jsou pouzdra lamel. Gumová jsou nejlevnější, avšak rády se trhají. Velmi kvalitní jsou pouzdra z tvrzeného kaučuku s přesahem přes okraj rámu, které mají ještě navíc horní pružení.

Polohovací rošty jsou převážně lamelové rošty, které mají možnost ručně naklonit lůžko v oblasti hlavy a nohou, což je vhodné zejména pro čtení, pro těhotné dámy, nebo v případě zdravotních problémů nohou. Polohování u hlavy se vyrábí vysoké a nízké.

Motorově polohovací rošty nabízejí možnost polohování bez nutnosti vstát z lůžka. Motorové polohování zároveň umožňuje lepší ergonomii polohování.

Výklopné rošty se vkládají do postele v případě, že postel má úložný prostor typu box. Výklop je možný boční, popř. nožní. Nožní výklop je vhodný v případě, že je postel např. přiražená z boku ke stěně.


Nepolohovací rošt   Výklopný rošt   Motorově polohovací rošt
  Matrace Gracie  
Lamelový rošt Primaflex Rošt Ráj X s bočním výklopem Motorový rošt Ráj AM 170
   
 
 
od 1.270,- Kč

 

od 3.220,- Kč
od 7.990,-Kč

Kvalitní rošt s pružnými lamelami rozloženými do 3 anatomických zón.

Lamelový rošt s bočním výklopem, umožňujícím přístup do úl. prostor. Maximální nosnost 130 Kg Velice kvalitní motorový rošt s bukovými lamelami do hmotnost 170 kg a zárukou 5 let

 

 

 

 

 

 


© Ráj spánku

Mohlo by Vás zajímat: